Spoznaj veganstvo v 30-ih dneh

s pomočjo brezplačnega, enostavnega in strokovno vodenega izziva

Kako poteka program?

Prijavi se in naredi prvi korak v svet veganstva!

Klikni na gumb za prijavo, vpiši svoj e-naslov in počaka na našo e-pošto, v kateri klikneš na povezavo za dokončno potrditev prijave. To je vse, kar moraš storiti za začetek brezplačnega 30-dnevnega veganskega izziva!

Vsak dan prejmeš veganski jedilnik za zajtrk, kosilo in večerjo.​

V tvojem e-nabiralniku te bo vsak dan čakal popoln jedilnik s preprostimi, okusnimi in hranljivimi recepti za vse tri obroke dneva. Skupno prejmeš več kot 100 veganskih receptov – od juh in glavnih jedi do slastnih sladic. Priporočamo ideje za sestavine, ki jih lahko vključiš v svojo kuhinjo, ter namige, kako vegansko jesti v restavracijah.​

Izveš vse o prednostih veganstva – strokovno in pregledno.​

Z nami boš pridobil/a zanesljive informacije o prednostih veganske prehrane, ki vključujejo izboljšanje zdravja, zmanjšanje ekološkega odtisa in etično ravnanje do živali. Vsi podatki so podprti s strokovnimi viri, ki so ti lahko v pomoč za nadaljnje raziskovanje.

Naučiš se, kako preprosto je živeti vegansko.

Vegansko življenje je lažje, kot si misliš! Prejel/a boš praktične nasvete za načrtovanje veganske shrambe,
izbiro veganskih izdelkov v trgovinah,
uporabo izdelkov brez živalskih sestavin (kozmetika, oblačila, gospodinjstvo).
Pridruži se tistim, ki smo že uspešno osvojili veščine veganske prehrane in življenjskega sloga.

Podpora mentorjev in povezovanje s skupnostjo.

Nisi sam/a! V okviru programa ti bo na voljo podporna skupina na Facebooku z izkušenimi mentorji, prehranskimi strokovnjaki in drugimi udeleženci. Imaš vprašanje ali potrebuješ nasvet? Z veseljem ti bomo pomagali! Deljenje izkušenj z ostalimi udeleženci programa in somišljeniki ti bo v dodatno motivacijo in podporo.

Program je popolnoma brezplačen!

Prijavi se zdaj in se pridruži več kot 19.000 ljudem, ki so se že uspešno preizkusili v 30-dnevnem veganskem izzivu. Skupaj bomo poskrbeli, da bo tvoja izkušnja preprosta, zabavna in nepozabna!

Sprejmeš izziv in poskusiš živeti vegansko en mesec?

Izboljšaj svoje zdravje, prihrani življenje mnogih živali in naredi korak k bolj zeleni prihodnosti!

ZAKAJ JE VEGANSKI IZZIV BREZPLAČEN?

V Veganski izziv je vloženega ogromno truda, znanja in energije. Vendar naša motivacija ni denar, temveč nekaj veliko večjega. Želimo si boljšega zdravja oseb okoli nas, čisto in stabilno okolje, v katerem živimo, in seveda želimo rešiti življenja živali.

Postali smo družba, ki oboleva in umira zaradi srčno-žilnih bolezni, raka, debelosti, sladkorne bolezni in drugih podobnih bolezni v vse večjem številu in to popolnoma brez potrebe. Ne trdimo, da najdemo vse odgovore v veganstvu, vendar prehrana v veliki meri pripomore k bolezni ali pa k zdravju. Vsak se sam odloči, v katero smer se želi obrniti.

Stališče Združenih narodov je, da živinoreja povzroča več toplogrednih izpustov kot vsa prometna infrastruktura skupaj (avtomobili, tovornjaki, avtobusi, motorji, letala, ladje…). Osnovne vire uporabljamo za vzrejo milijard živali, medtem ko bi vire lahko porabili direktno za trajnostno pridelavo hrane za ljudi.

Zato je odgovor enostaven – želimo si boljšega sveta. Vse to in še več so razlogi za delo številnih prostovoljcev, ki sodelujejo pri projektu. »Rastemo z dajanjem in ne s prejemanjem.«

POGOSTA VPRAŠANJA O VEGANSTVU

Kaj je razlika med veganskim prehranjevanjem in vegetarijanstvom?

Medtem ko vegetarijanci uživajo mlečne izdelke, jajca ali oboje, vegani ta živila zavračamo. V zdravem veganskem jedilniku niso potrebna.

Kaj lahko kot vegan sploh jem?

Veganska shramba vsebuje žita, stročnice, sadje, zelenjavo, semena, oreščke, gobe in alge ter nekatera že pripravljena živila iz teh surovin. Iz naštetega lahko pripravimo čisto osnovne obroke, ki smo jih vajeni iz slovenske kuhinje, pa tudi bolj kompleksne in eksotične jedi. Med recepti Veganskega izziva bodo recepti za ‘sirove’ štruklje, praznično pečenko, doma pripravljene dunajske zrezke, zaseko in kremšnite. Nobenega okusa torej ne bo manjkalo, mnogim se celo odpre nov svet gurmanskih doživetij ali pa pridobijo veselje do kuhanja.

Bom izgubil mišice, če začnem jesti vegansko?

Z zdravim veganskim prehranjevanjem se mišična masa ohrani, z rednim treningom pa brez težav tudi poveča.

Kako pa bom nadomestil beljakovinski vnos?

Beljakovin ni potrebno nadomeščati, saj je kvaliteta in kvantiteta beljakovin v stročnicah podobna kot v mesnih izdelkih.

Je vegansko prehranjevanje drago?

Kaj jedo v nerazvitem svetu? Klobase, golaž, burgerje, pršut ali osnovna rastlinska živila? Seveda rastlinska živila. Zakaj? Ker so izredno poceni. Zato si lahko svoje obroke pripravljate doma iz osnovnih živil in kar precej prihranite, poleg tega pa boste bolj zdravi.

Je vegansko prehranjevanje res bolj zdravo?

Da, stališče največjih prehranskih organizacij na planetu je, da lahko uravnotežena veganska prehrana zmanjša tveganja za določene bolezni (sladkorna bolezen tipa 2, srčno-žilne bolezni, določene vrste raka, debelost).

Kako veganstvo vpliva na okolje?

Stališče znanosti je, da vegansko prehranjevanje zmanjšuje naš ogljični odtis, porabo in onesnaževanje vode, dezertifikacijo planeta, uničevanje pragozdov, količino odpadkov, uničevanje živalskih vrst, uničenje oceanov, …

SPREJMI IZZIV IN SE PRIJAVI DANES!

S prijavo na veganski izziv ne tvegaš ničesar. V naslednjih 30 dneh prejmeš preko 100 receptov in nekaj izobraževalnih vsebin. Če ti v kateremkoli trenutku ni več do prejemanja mailov, se od njih enostavno in kadarkoli odjaviš.

POSKUSI VEGANSKO V 30 DNEH!

Pridruži se več kot 19.000 osebam, ki so že sprejele Izziv.

Pogoji in pravila za sodelovanje v Veganskem izzivu

  1. Organizator Veganskega izziva je Slovensko vegansko društvo.
  2. Udeleženci Izziva, ki so mlajši od 18 let, morajo imeti privoljenje svojih staršev ali skrbnikov. Mladoletni udeleženec s prijavo na Izziv potrjuje, da ima potrebno privoljenje.
  3. Sodelovanje v Veganskem izzivu je možno le v primeru, da oseba nima prehranskih motenj ali resnih zdravstvenih težav (npr. Crohnova bolezen, aktiven IBD, črevesna resekcija ali obstrukcija, bariatrični posegi). V nasprotnem primeru je potrebno sodelovanje psihologa, osebnega dietetika in/ali zdravstvenega specialista.
  4. Registracija na Izziv je možna preko spletne strani www.izziv.si. Registracija in sodelovanje v Izzivu je brezplačno.
  5. Uspešen zaključek Veganskega izziva pomeni, da se udeleženec 30 zaporednih dni prehranjuje vegansko – to pomeni samo z rastlinsko prehrano brez izdelkov in sestavin živalskega izvora, kot so meso, perutnina, morska hrana, jajca, mlečni izdelki in med.
  6. Po zaključku Izziva vas bomo prosili, da izpolnite zaključni vprašalnik.
  7. Slovensko vegansko društvo ima pravico do objave delov vprašalnika na svoji spletni strani in socialnih omrežjih.
  8. Vaš e-naslov bomo uporabljali za izvedbo programa Veganski izziv, kar vključuje vsakodnevno obveščanje po e-pošti z veganskimi recepti, info. o veganski prehrani, pravicah živali in drugih informacijah,  povezanih z veganstvom in izvedbo programa. Od prejemanja e-pošte Slovenskega veganskega društva se lahko kadarkoli odjavite s klikom na povezavo “odjava” v vseh emailih, ki jih boste prejeli od nas.
  9. Vaše podatke bomo hranili v skladu z zakonodajo.
  10. Udeleženci Izziva se v celoti strinjajo s temi pogoji in pravili.

Opomba: Če uporabljate Gmail, se bodo vaša sporočila usmerjala v zavihek “Promocije”. Sporočila začnete prejemati najkasneje 24 ur po izpolnitvi prijavnice. V primeru, da ne prejemate naših sporočil, nas kontaktirajte na info@izziv.si in nam to sporočite, da morebitno napako v čim krajšem času najdemo in odpravimo.

Izjava o omejitvi odgovornosti
Informacije na tej spletni strani in na vseh povezanih straneh so namenjene splošnemu informiranju in niso nadomestilo za posvet z zdravnikom ali drugim ustreznim specialistom. Prav tako ne prevzemamo odgovornosti za samodiagnoze kot tudi ne diagnoze ali zdravljenja kakršnihkoli bolezenskih stanj ali bolezni s strani tretjih oseb na osnovi vsebine te spletne strani in drugih povezanih vsebin. Če imate ali slutite, da imate težave z zdravjem, se obvezno posvetujte z zdravnikom ali drugim ustreznim specialistom.

Pridržujemo si pravico do napak v besedilih.